EMS a MMS:
Enhanced Messaging Service a Multimedia Messaging Service

EMS je dalším stupněm vývoje SMS. Umožňuje měnit formát písma, přidávat animace, ikony, speciální vyzvánění apod. EMS se na displeji telefonu zobrazí stejným způsobem, jako se zobrazuje SMS. EMS je něco mezi SMS a MMS. Technologie EMS byla navržena pro stávající sítě a proto je nyní nedostačující a nahrazována technologií MMS.

MMS jsou dalším stupněm SMS. Pomocí MMS lze posílat textu, obrázky, zvuk a videoklipy, podobně jako e-mailem. Přenos MMS zpráv je zajištěn pomocí datových technologií technologie GPRS v GSM. Pokročilejší pracují na principech např. CDMA u UMTS nebo EDGE.

MMS zprávu můžeme poslat několika způsoby. Buď z telefonu na telefon nebo z telefonu do e-mailové schránky. Dále lze pak nastavit, zda zprávu obdržíme ihned nebo si jí později vyzvedneme. U MMS také nehraje roli (na rozdíl od SMS) jak velká zpráva je. Může mít několik kilobite (i víc). K tomu je ale potřeba síť třetí generace.

Mobil Motorola - ilustrační obrázek

Telefony umožňující posílat MMS umožňují sepsat MMS s jedním nebo i více multimediálními částmi. Tyto části mohou zahrnovat text, obrázky, video a hudbu. To se přizpůsobí MMS normám. Např. Váš mobil umí poslat MPED-A video ve formátu AVI, ale příjemce zprávy by to umět nemusel. Abychom se tomuto vyvarovali, všechny mobilní telefony by měly následovat normy vydané OMA. Mobilní telefony se zabudovanou nebo přídavnou kamerou nebo MP3 přehrávačem mají také velmi často zabudovaného MMS klienta - program, který vytvoří, odešle, přijme a prohlédne MMS zprávu.

MMS bylo původně vyvíjeno v rámci Third-Generation Partnership Program 3GPP, zaměřený na normy pro sítě UMTS/GSM. Od té doby byly MMS široce rozšířeny i přes sítě GSM/GPRS a CDMA. MMS byly také normovány pro Third-Generation Partnership Program 2 3GPP2, zaměřený na normy pro sítě CDMA.

ZAJÍMAVOST: Psycho testy testují lidské osobnosti, co o nich víte?. Pro podnikatele doporučujeme web China: konzultace, poradenství, Čína

Důležité info

O2 zavedlo na svých stránkách s SMS bránou přesměrování na úvodní stránku projektu 1188. K neplacené SMS bráně se dostanete klikem na odkaz vpravo.

SMS-zone.cz
vaše brána ve světě SMS zpráv