Historie SMS zpráv

Pokračování z úvodní stránky.

...

Počáteční růst systému byl velmi pomalý. V roce 1995 poslali zákazníci za měsíc pouhých 0,4 zprávy na jednoho GSM zákazníka. Po odstranění několika technických problémů týkajících se v roce 2000 průměrný počet SMS na zákazníka za měsíc vyhoupl na 35.

Nárůst počtu SMS byl také způsoben využitím této služby při cestování do zahraničí, kdy roamingový zákazníci zřídkakdy dostali účet za SMS a ty byly poté využity jako alternativa klasických hovorů.

Mobil Samsung - ilustrační obrázek

SMS byly původně stavěny pro sítě GSM, ale nyní jsou provozuschopné na široké škále různých sítí včetně sítí 3. generace. Dnes ale ne všechny textové zprávy používají systém SMS ale alternativní způsoby jako je J-Phone SkyMail nebo NTT Docomo Short Mail, který se používá především pro E-maily přes mobilní telefony.

Přes tyto a ještě další novinky je jisté, že si SMS ponechají ještě nějaký čas své výsadní postavení, svědčí o tom například údaje z Vánoc roku 2005, kdy bylo z jediný den odesláno celkem 58,5 milionů SMS.

Důležité info

O2 zavedlo na svých stránkách s SMS bránou přesměrování na úvodní stránku projektu 1188. K neplacené SMS bráně se dostanete klikem na odkaz vpravo.

SMS-zone.cz
vaše brána ve světě SMS zpráv